Hoe het allemaal begon
“Het idee voor AdoptIDee ontstond na een inspirerende lezing van Paul Iske van het Instituut voor Briljante Mislukking. Hij liet ons zien hoe creatief kinderen eigenlijk zijn – veel creatiever dan volwassenen, die volgens hem vaak in “terminale serieusheid” terechtkomen.
Dat zette mij aan het denken: ondernemers hebben genoeg uitdagingen, maar missen soms de frisse blik om die op te lossen. Dus waarom laten we kinderen niet meedenken? In 2018 startten we klein, met 100 kinderen, 1 school en 10 ondernemers in Groningen. Inmiddels zijn we actief in 14 regio’s, hoe tof is dat!
Onze droom? Een moderne lesmethode zijn die alle vakken in het basisonderwijs samenbrengt, inclusief nieuwe leerlijnen zoals ‘digitale geletterdheid’ en ‘burgerschap’. We willen niet alleen kennis overbrengen, maar ook echt verschil maken: meetbare impact creëren op het gebied van sociale en ondernemende vaardigheden. Zo groeien al onze deelnemers uit tot de ondernemende talenten van morgen!” 🌱
– Wouter van Dijk, bedenker van AdoptIDee
